Backlink Nedir ?

Backlink Nedir ?

Geri bağlantılar neden önemlidir? Geri bağlantılar SEO için özellikle değerlidir, çünkü bir siteden diğerine “güven oyu” nu temsil ederler. Temel olarak, web sitenize geri bağlantılar, arama motorlarına başkalarının içeriğiniz için kefil olduğunu gösteren bir işarettir.

Bir web sitesindeki backlink nedir?

Geri bağlantılar bir web sayfasına gelen bağlantılardır. Bir web sayfası başka bir sayfaya bağlandığında, buna backlink denir. Geçmişte, geri bağlantılar bir web sayfasının sıralamasında ana metrikti. Google dahil tüm büyük arama motorlarında daha fazla geri bağlantısı olan bir sayfa.

Bir web sitesindeki backlink nedir?

Geri bağlantılar bir web sayfasına gelen bağlantılardır. Bir web sayfası başka bir sayfaya bağlandığında, buna backlink denir. Geçmişte, geri bağlantılar bir web sayfasının sıralamasında ana metrikti.

Backlink nasıl çalışır?

Bir web sitesi başka bir web sitesinden bahsettiğinde ve web sitesine bağlantı verdiğinde geri bağlantılar İnternet genelinde gerçekleşir. Geri bağlantılar, bağlantılarını harici web siteleri aracılığıyla yapar. Yetkili sitelerden aldığınız daha fazla oy, bir sitenin sıralaması ve arama görünürlüğü üzerinde olumlu bir etki yaratır.

Backlink stratejisi nedir?

Backlink stratejileri uzun zamandır çevrimiçi pazarlamanın önemli bir parçası olmuştur. Web sitenizin trafiğini, derecesini, itibarını ve hatta ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olurlar. Sitenize kaliteli geri dönüşlerin etkinliği değişmemiş olsa da, onları elde etme yöntemleri değişmiştir.

Backlink kalitesini nasıl geliştirebiliriz?

Şimdi, kimse adınızı bilmediğinde yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmanın sekiz yoluna bakalım.

  • Halkla ilişkilerden yararlanın.
  • Rekabetçi içerik yazın.
  • Orijinal bir çalışma yapın.
  • Bir infografik oluşturun.
  • Diğer web siteleri için referanslar yazın.
  • Harici olarak bağlayın.
  • İlgili diğer blog yayınlarına yorum yapın.
  • Sosyal sinyalleri hizalayın.

Günde Kaç Geri Bağlantı Güvenlidir?

Bu nedenle, çok sayıda geri bağlantı önemli olmakla birlikte, Google öncelikle bu geri bağlantıların spam içermediğinden emin olmak için kontrol edecektir. İşte önemli nokta: Bir günde 1000 spam içerikli geri bağlantı satın aldıysanız, muhtemelen Google tarafından cezalandırılırsınız. Bir günde doğal olarak 1000 kalite geri bağlantı oluşturduysanız, cezalandırılmazsınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir