SEO 2020

SEO 2020

Çevrimiçi rekabet ve yeni web siteleri açıldıkça, içerik pazarlama stratejinizi yeniden düşünmenin ve SEO’ya yatırım yapmanın zamanı geldiğini açıkça belli ediyor. Web siteleri, Google gibi arama motorları tarafından belirlenen özel gereksinimleri karşılamalıdır ve bu, SEO stratejileri çok önemli hale geldiği yerdir. SEO trendlerini gelecekte neler olabileceğini bilmeniz gerekir, böylece web sitenizi buna göre güncelleyebilir ve daha fazla potansiyel müşterinin ve müşterilerin sizi arama motoru sonuçlarında bulmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi öncelikle, SEO’nun  ne olduğuna ardından 2020 SEO trendleri konusuna bakalım.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?

SEO, web sitenize gelen trafiğin, arama motorlarındaki organik veya algoritmik aramne olduğuna a sonuçları yoluyla Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarından geliştirildiği süreçtir. Bir web sitesinin yüksek sıralamada olması, sayfanın arama motorundan alacağı ziyaretçi sayısı o kadar yüksek olur. Arama motorları tarafından sunulan ücretli şemalara göndermeden sayfa sıralamasını yükseltmek için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler ister google seo 2020 trendleri olarak aşağıda listelenmiştir ve belirli bir sırayla, kesinlikle hayati olduğuna inandığımız 10’dur!

1. Sayfa Başlıkları

Başlık etiketi, arama motorları tarafından tarayıcının üstünde görünmesinin yanı sıra arama sonuçlarında bir sayfa görüntülemek için kullanılır. Bu etiketler, arama örümceklerine ve kullanıcılara sayfanızın ne hakkında olduğunu söyler. Google’in  başlık etiketleri görünümde 50 – 60 karakter olarak görünür, bu nedenle açıklamaları kısa, çekici ve alakalı tutmak önemlidir. Anahtar kelimeler ve sayfa konuları öne doğru olmalıdır.

2. Anahtar kelimeler

SEO’nun en önemli taktiği anahtar kelimelerin sitenize serpiştirilmesidir. Birinin sunduğunuz belirli hizmet veya ürünle ilgili bilgileri nasıl arayacağını dikkate almak yararlıdır, çünkü kullandıkları anahtar kelimeler muhtemelen kullanmak istediğiniz anahtar kelimeler olacaktır. AMA, özellikle de alakasızsa, sitenizin spam olarak işaretlenmesine neden olabileceğinden, saçma miktarda anahtar kelimeler eklemediğinizden emin olun. Arama motoru örümcekleri “anahtar kelime doldurma” yı yok sayacak şekilde programlanmıştır.

3. ALT Etiketleri

Sitenizde bulunan her resim ve videoya, dizisine açıklayıcı kelimeler eklenebilir. Bunlar alternatif metin açıklamaları olarak bilinir. Bu açıklamalar, arama motorlarının, resim ve video açıklamalarınızda bulunan anahtar kelimeleri ve site genelindeki normal metni kullanarak sayfanızı bulmasını sağlar. Bu nedenle, sitenizin bulunduğu fırsatları artırmak, sonuç olarak sayfa sıralamasını yükseltir.

4. Site Haritaları

Bir site haritası – özellikle sitenizdeki diğer tüm büyük sayfalara bağlantılar oluşturan ve bağlantılar oluşturan bir sayfa – arama örümceklerinin sayfaları hızlı bir şekilde ve söz konusu aramayla daha alakalı olacak şekilde bulmalarını sağlar. Bu nedenle, her sayfa hem örümcekler hem de kullanıcılar için daha kolay bulunur ve önemli ölçüde daha az tıklama ile erişilebilir.

5. Mobil Site

“2015 yılında mobil cihazlardan gelen organik trafiğin yaklaşık % 40’ı” ile, mobil uyumlu bir arayüze sahip web sitelerinin Google aramalarında daha üst sıralarda yer alması şaşırtıcı değildir. Nihayetinde Google en iyi kullanıcı deneyimini sağlamaya çalışıyor – bu yüzden gerçekten sitenizdeki kullanıcı deneyimi ne kadar iyi olursa, Google ile o kadar iyi sıralanırsınız.

6. Flash Kullanmayın

Birçok küçük işletme, sitelerini, kullanımı kolay ve oldukça ucuz olduğu için Flash kullanarak çalıştırmayı sever. Bununla birlikte, Google her zaman Flash sitelerini kısmen tek bir sayfaya bağlanamadığınız için alternatif platformlarda çalışan sitelerden daha düşük sıralar. O yüzden Flash tabanlı bir site yerine WordPress  olarak tercih etmeniz sayesinde hızlı şekilde arama motoru sıralamanız değişecektir.  

7. İçeriği Düzenli Olarak Güncelleme

Bir sitenin hızlıca yükselmesini istiyorsanız düzenli olarak sitenizin içeriklerini güncelleyin. Taze tutulan içerikler sayesinde düzeyinizi her geçen gün yükseltebilirsiniz.

8. URL Yapısı

Bir arama motorunun bir sayfa sırasını belirlemek için kullandığı ilk şeylerde bir URL vardır, bu nedenle örümceklerin aramasını kolaylaştırmak neden önemlidir. Bu, URL’leri kısa tutarak (kullanıcı deneyimini de geliştirir), onları sayfanın konusuyla ve anahtar kelimelerle alakalı tutarak ve URL’lerin site sayfalarını kategorilere ayırmasına yardımcı olmasını sağlayarak yapılabilir.

9. Doğal Bağları Büyütün

Sitenize gelen organik ve kaliteli gelen bağlantıların sayısı Google’ın algoritmasındaki bir diğer önemli sıralama faktörüdür. Bunun nedeni, Google’ın üçüncü taraflar tarafından kaç kez önerildiğinin bir sonucu olarak sitenizin güvenilirliğini ve alaka düzeyini kısmen sıralamasıdır. Bu bağlantıların büyümesini izlemek ise çok önemlidir.

10. İlerlemenizi İzleyin

Arama puanlarınızı takip etmedikçe, tüm sert SEO çalışmalarınızın işe yarayıp yaramadığını bilemezsiniz. Alexa ve Google araç çubuğu gibi araçlar aracılığıyla sayfa sıralamanızı takip edin. Bunun da ötesinde, ziyaretçilerinizin sitenize nasıl geldiğini ve oraya ulaşmak için kullandıkları arama terimlerini görebilmeniz için yönlendirme günlüğünüzü kontrol etmeniz önemlidir.

Yoast SEO 2020’de Durum Ne?

Yoast Seo Ayarları 2020 eklentisi, wordpress web sitenizi google ve bing gibi arama motorları için optimize etmeye yardımcı olur. Web sitenizin arama motorlarında görünme şeklini değiştirebilirsiniz. Gerçekten web sitenizin organik büyümesini artırabilir.

Yoast SEO Eklentisi ne işe yarar?

Yoast SEO, en popüler WordPress eklentilerinden biridir ve nedenini anlamak kolaydır. Kişisel bir blog çalıştırıyor olun veya bir müşteri için bir web sitesini yöneten bir SEO uzmanı olun, Yoast, sitenizi mümkün olduğunca arama motoru dostu hale getirmenize yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır.

Sonuç

SEO, endüstriden bağımsız olarak işletmeler için bugün çok önemlidir. Sonuçta, Google, arama kullanıcılarının davranış şekline göre bilgileri işleyen ve daha doğru hale gelen bir arama motorudur, bu da her yıl bilginin internette yayınlanma şeklini değiştiren yeni eğilimler ortaya çıktığı anlamına gelir. Bu, tüm kullanıcıların sorularını birkaç dakika (hatta saniye) içinde yanıtlayabilmelerini sağlar.

Bu eğilimlere zaten aşina iseniz, Google’dan daha fazla hedeflenmiş trafik oluşturmak için bunları ikiye katlamanın zamanı geldiğini farkındasınızdır. Ancak hala sorularınız varsa ve SEO hizmetleriyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, profesyonel SEO uzmanlarından destek alın. İyi bir SEO danışmanlığı almak düşünüldüğü kadar yüksek maliyetli değildir. Eğer siz de böyle bir hizmet almak istiyorsanız SEO Fiyatları 2020 konusunda ince araştırma yaparak doğru firmayla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir