Seo Nedir ?

Seo Nedir ?

Neden SEO Hizmetlerine İhtiyacınız Var?

Arama motoru optimizasyonu nedir ve neden herkes buna ihtiyaç duyar? SEO; bir şirketin işlerini artırmaya nasıl yardımcı olabilir? Sitenizi optimize etmeye nasıl başlıyorsunuz ve neden sitenizi profesyonel bir SEO ekibine bırakmanız önerilir? Arama motoru optimizasyonu nedir ve neden herkes buna ihtiyaç duyar? Aklınızda bunun gibi birçok soru olabilir.  Bir şirket sahibi veya pazarlamacı olarak muhtemelen SEO hakkında bir şeyler duydunuz ve “Bu SEO işi tam olarak nedir?” Diye düşündünüz. veya “Neden optimizasyon yapmayı düşüneyim ki?” ve “Web siteme yardımcı olabilir mi?” dediniz.

Aşağıda SEO ile ilgili bu ve benzeri sık sorulan soruları cevaplamak istiyoruz. Terimin kendisinin ne anlama geldiğini, web siteleri için neden önemli olduğunu ve bir SEO şirketinin genel olarak hangi hizmetleri sunduğunu anlatacağız.

SEO nedir?

SEO Arama Motoru Optimizasyonu kısaltmasıdır. Temel olarak, bir web sitesinin arama motorlarının (Google veya Yahoo gibi) sonuç sayfalarındaki arama sıralamasını artırmayı amaçlayan bir süreçtir. SEO aslında tüm arama motorlarının bir web sitesinin sıralamasını hesaplamak için kullandığı belirli sıralama faktörlerini hedefleyen çeşitli tekniklerden oluşur. Bir sitenin optimizasyonu ne kadar iyi olursa, alakalı aramalarda (# 1 gibi) daha yüksek sırada yer alması daha olasıdır.

Giderek daha fazla şirket çevrimiçi derecelendirmelere giriyor, bu yüzden rekabet sürekli büyüyor. SEO, arama motorlarının müşterilerin ve potansiyel müşterilerin en çok ilgisini hak eden web sitelerini ve çevrimiçi mağazaları bulmasına yardımcı olmak için icat edildi. SEO olmadan, en az ziyaret edilen, en önemsiz siteler bile 1 numara olarak sıralanabilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, arama motoru optimizasyonu, anahtar kelime optimizasyonu, bağlantı oluşturma, içerik pazarlaması ve diğer birçok tekniği içeren birkaç küçük bileşenden oluşur. SEO genellikle belirli bir sitenin en çok hangi tekniklerden faydalanacağını ve bunların söz konusu sitenin sıralamasını artırmak için nasıl kullanılabileceğini öğrenmek için kapsamlı araştırmalar gerektirir.

Neden SEO Hizmetlerine İhtiyacımız Var?

İşte düzenli olarak ortaya çıkan bir soru. Bu dijital çağda, hemen hemen her web sitesinin daha iyi sıralama için bir derece optimizasyona ihtiyacı vardır. Bu sayfayı okuduğunuzdan, neden SEO hizmetlerine ihtiyacınız olduğunu öğrenmek istediğinizi varsayalım. Aşağıdaki örnek yardımcı olabilir:

Çalışmak için yeni bir şirket, akşam yemeği için bir restoran veya bir oda rezervasyonu yapmak için bir otel ararken attığınız farklı adımları düşünün. Telefon rehberinden rastgele birini seçmeden önce, muhtemelen biraz kiminle iş yapmaya değer olduğuna dair araştırma yaparsınız. Muhtemelen, söz konusu şirket / restoran / otel vb. İle zaten deneyimleri olan arkadaşlarınızın ve diğer şirket sahiplerinin önerilerini de isteyebilirsiniz.

Bundan sonra, eski müşterilerin bu şirketler hakkında ne söylediğini görmek için internette araştırmanıza devam edersiniz. Sundukları ürün hakkında daha derin bir fikir edinmek için bazı şirketleri bizzat ziyaret edebilirsiniz. Tüm bu araştırmalardan sonra bir sonuca varırsınız ve mümkün olan en iyi seçeneği seçersiniz. İlginç olan, arama motorlarının bu sürece çok benzer şekilde çalışmasıdır. Hangi sayfaların alakalı anahtar kelimelere göre daha yüksek sıralanması gerektiğine karar vermek için günlük araştırmalarınızdan çok farklı olmayan bir yöntem kullanırlar. Arama motorları bunun için web sitesinin kalitesi, popülerliği ve kullanıcıların memnuniyeti gibi çeşitli faktörler kullanır. Bazı belirli faktörleri kontrol etmeden doğru iş ortağını seçmeniz zor olacağı gibi, Google, her birinin bazı temel yönlerine bakmasaydı, en alakalı siteleri listeleyemezdi.

Arama motoru optimizasyonu gereklidir çünkü arama motorlarına daha yüksek sıralama için gerekli sinyalleri gönderir. Birkaç yıl önce bu basit bir süreçti, ancak günümüzde Google’ın sıralama algoritmasının sürekli gelişimi ile, SEO manzarasını tanımlayan ve sıklıkla yeniden tanımlayan) sık güncellemeler ve eğilimlere ayak uydurmak çok daha zor bir iştir.

Bir SEO Şirketi Sizin İçin Ne Yapabilir?

Bir SEO şirketi çok sayıda hizmet sunabilir. Size web sitesi sıralaması (oldukça uygun bir sıralama ile) almak, web sitenizi optimize, içerik oluşturmak ve benzeri yardımcı olabilir. Sunulan hizmetler ve fiyatlandırma konusunda her SEO şirketi ve SEO uzmanı farklıdır. SEO, yalnızca geniş bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin parçası olarak yapıldığında fark edilir bir etkiye sahiptir. Tabii ki, SEO bu stratejilerin önemli bir parçasıdır ve hedefiniz çevrimiçi pazarlama yoluyla daha fazla müşteri elde etmekse, o zaman optimizasyonun süreçte çok önemli bir rol oynayacağından emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir